استفاده از ماسک صورت به عنوان بخشی از کارهای معمول مراقبت از پوست می تواند برای پوست شما مفید باشد. اگر این کار را صحیح انجام ندهید، ماسک های صورت می توانند به نگرانی های خاص مراقبت از پوست (مانند خشکی یا پوست روغنی) کمک کنند. نکته این است که خطاهای ماسک صورت که انجام می دهید ، وجود دارد که شما باید متوجه آنها باشید و از آن ها پرهیز کنید.

 

ماسک صورت

1) ماسک خود را بر اساس نوع پوست خود انتخاب کنید

شما پاک کننده و مرطوب کننده صورت خود را بر اساس نوع و نگرانی های پوستی خود انتخاب می کنید. به عنوان مثال ، اگر پوست خشک دارید ، ماسک مرطوب کننده می تواند گزینه مناسبی باشد ، در حالی که اگر پوست روغنی دارید ، ممکن است بخواهید یک ماسک صورت را برای استفاده از آن ایجاد کنید. بنابراین ، فقط ماسک صورت را انتخاب نکنید ، بلکه باید با توجه به جنس و نوع پوست خود به این انتخاب مهم اقدام کنید.

2)قبل از استفاده ماسک، پوست خود را کاملا تمیز کنید

به طور کلی ، هنگامی که میخواهید از ماسک صورت استفاده کنید، باید ابتدا پوست خود را کاملا تمیز کرده و خشک کنید. در غیر این صورت  ماسک صورت را روی انواع خاک و باکتری قرار می دهید که ممکن است باعث انواع حساسیت های پوستی شود و نتیجه بر عکس برای پوست شما داشته باشد.

3)دستانتان کاملا تمیز و خشک باشد.

مهم است که صورت شما قبل از استفاده از ماسک صورت تمیز باشد ، اما داشتن دست های تمیز و خشک نیز ضروری است. شما نمی خواهید که روغن یا باکتری ها را از روی دستان به صورت خود منتقل کنید! بنابراین ، ماسک صورت را با انگشتان خود صاف نکنید ، مگر اینکه در ابتدا دست خود را کاملا تمیز و خشک کرده باشید تا از انتقال میکروب و عوامل حساسیت زا جلوگیری کنید.

 

ماسک صورت

4)لایه یکنواخت و با حجم مناسب انتخاب کنید.

مانند بسیاری از محصولات مراقبت از پوست ، هنگام صحبت از ماسک صورت ،باید حجم مناسبی را بر روی پوست خود قرار دهید. یک لایه فوق العاده ضخیم در یک جلسه پوشش نتیجه خوبی نخواهد داشت. به طور معمول ، فقط باید یک لایه یکنواخت روی پوست تمیز و خشک خود بمالید. و این کار را در دوره زمانی مناسب تکرار کنید.

5)به مدت زمان مناسب ماسک دقت کنید

تجربه و بررسی ها میگوید وقتی ماسک صورت را می گذارید ، می توانید به راحتی افکار خود را به هم بزنید و حال خوبی را داشته باشید. متأسفانه ، باقی ماندن ماسک برای مدت طولانی دیگر تضمین نمی کند که این کار بهتر خواهد بود. وقتی نوبت به جای گذاشتن یک ماسک صورت می رسد ، همیشه دستورالعمل های روی بسته بندی را دنبال کنید. و اگر فکر می کنید ممکن است فراموش کنید ، یک تایمر تنظیم کنید.

 

ماسک صورت

6)فراموش نکنید که از آنها به طور مداوم استفاده کنید

خبر خوب این که لازم نیست ماسک صورت را برای موارد خاص رزرو کنید! اغلب اوقات ، شما ممکن است به ماسک صورت را به عنوان یک درمان فکر کنید و رفتارها دقیقاً چیزی نیستند که قرار باشد هر روز از آن لذت ببرید. گفته می شود ، بسته به نوع ماسک صورت که در مورد آن تصمیم می گیرید ، چهره شما بیشتر از هر زمان دیگری از استفاده از آن سود می برد. در حقیقت ، حتی ممکن است بخواهید که هفته ای یک یا سه بار از آن استفاده کنید. برای پاسخ به این سؤال که چند بار باید از ماسک صورت استفاده کرد ، دستورالعمل های بسته بندی ماسک صورت مورد نظر خود را بررسی کنید. بهترین نتیجه ممکن است از ماسک صورت تا ماسک صورت دیگر متفاوت باشد.

امیدواریم خطاهای ماسک صورت که انجام می دهید را آشنا شده باشید و به زیبایی شما کمک کرده باشد.

roonick

نویسنده roonick

More posts by roonick

ارسال نظر