موارد بسیاری در انتخاب کرم پودر مناسب تاثیر گذار هستند که از جمله آن ها می توان به نور مناسب، رنگ پوست، تست صحیح و نوع پوست اشاره کرد.

انتخاب کرم پودر رونیک

انتخاب کرم پودر رونیک

نور مناسب

زمانی که برای خرید کرم پودر به فروشگاه های لوازم آرایش مراجعه می کنید، سعی کنید در نور طبیعی کرم مورد نظر خود را تست کنید. نور سفید قوی یا نور کم رمق زرد برای این کار نامناسب هستند. بهترین کار، تست رنگ در فضای باز با نور طبیعی است.

رنگ پوست

یکی از مهم ترین نکاتی که حین خرید کرم پودر باید به آن توجه داشته باشید، تناسب رنگ کرم پودر با پوست می باشد. بهترین راهکار آن است که چند تستر رنگ را روی آرواره خود تست کنید.

سپس نتیجه تست را زیر نور طبیعی مشاهده کرده و رنگ متناسب با پوست خود را انتخاب کنید. قبل از انتخاب رنگ کرم پودر بهتر است ته رنگ پوست خود را که در سه دسته سرد، خنثی و گرم قرار دارد، بشناسید.

ته رنگ سرد: افراد دارای ته رنگ پوست سرد، رگ پوستی شان به رنگ آبی و بنفش بوده و به خوبی قابل مشاهده است. همچنین پوست آن ها با جواهرات نقره ای جلوه بهتری نسبت به جواهرات طلایی دارد.

ته رنگ خنثی: پوست این افراد هیچ گونه سایه رنگ صورتی، قرمز، زرد، طلایی یا هلویی ندارد. هر دو نوع جواهرات نقره ای و طلایی به این رنگ پوست می آیند. زمانی که در زیر نور خورشید به پوست خود نگاه می کنید، کمی سبز به نظر می رسد.

ته رنگ گرم: رگ های سبز یا زیتونی پوست، سایه هایی از رنگ های زرد، طلایی و هلویی، نشان از ته رنگ گرم دارند. پوست این افراد با استفاده از جواهرات طلایی رنگ جلوه بیشتری دارد. همچنین در نور آفتاب به رنگ زرد به نظر می رسد.

تست صحیح

برخلاف عقیده عوام، تست کردن کرم پودر روی بازو، با رنگ صورت شما هماهنگی ندارد. برای تست کرم پودر بهتر است آن را روی آرواره یا سینه تست کرده و هماهنگ ترین رنگ را بیابید.

انتخاب کرم پودر رونیک

انتخاب کرم پودر رونیک

بهترین کرم پودر برای پوست چرب


افرادی که پس از شستشو، پوست صورت شان بلافاصله چرب می شود و منافذ باز زیادی روی پوست خود دارند، در دسته افراد دارای پوستچرب قرار دارند. علاوه بر این، دارای کمدون و جوش های آکنه ای بسیاری نیز هستند.

اگر پوست چربی دارید، حتما به برچسب یا راهنمای روی آن توجه کنید که از کلمه Oil Free به کار رفته باشد. در غیر این صورت نه تنها براقی پوست شما تشدید می یابد، بلکه خودتان را باید آماده جوش های بدتری کنید.


کرم پودرهای مایع یا جامد با بیس آب و پنکک هاب خشک، انتخاب ایده آلی برای استفاده روزمره محسوب می شوند. چنانچه پوست شما نیاز به یک پوشش قوی تر دارد، پیش از زدن کرم مایع با یک پد مرطوب، لایه ای از فون خشک روی پوست تان  بزنید.


بهترین کرم پودر برای پوست خشک


افرادی که دارای پوست خشک هستند، باید هنگام مصرف کرم پودر به نکاتی توجه کنند. کرم پودر روی پوست خشک زمانی خود را نشان می دهد که به طور کامل روی پوست بخوابد و بعد از یکی دو ساعت پوسته پوسته نشود.


بهترین راه حل برای جلوگیری از این مشکل، زیرسازی آرایش است. افراد دارای پوست خشک قبل از مصرف کرم پودر باید حتما از کرم مرطوب کننده استفاده کنند تا پوست شان شاداب تر به نظر برسد.

ابتدا صورت خود را به خوبی با آب و شوینده ملایم شستشو دهید تا چربی اضافه و آلودگی از روی سطح آن برداشته شود. بهترین پاک کننده برای افراد دارای پوست خشک، تونرهای ملایمی است که حاوی مرطوب کننده می باشد.


پس از مصرف این پاک کننده ها، پوست خشک به پوستی نرم و صاف تبدیل خواهد شد. سپس کمی کرم مرطوب کننده حاوی روغن را روی پوست زده و 15 دقیقه صبر کنید تا به خوبی جذب پوست شود. در مرحله بعد، پرایمر صورت مخصوص پوست خشک را روی صورت بزنید و فون را استفاده نمایید.

 

roonick

نویسنده roonick

More posts by roonick

ارسال نظر