مهم نیست که چند ساله باشید ، ما شرط می بندیم که یکی از آخرین چیزهایی که  روی صورت شما ظاهر می شود ، مجموعه ای از کیسه های زیر چشم است. احتمالاً زیاد جستجو کرده اید تا دریابید که چگونه از کیست های زیر چشم خود خلاص شوید . متأسفانه ، هیچ راه حل جادویی وجود ندارد که کاملاً از شر چربی زیر چشم جلوگیری شود ، اما برخی از محصولات و نکات مربوط به مراقبت از پوست وجود دارد که می توانید به روال مراقبت از پوست خود اضافه کنید تا به کاهش ظاهر کیست های زیر چشم کمک کند. البته درک این مسئله نیز مهم است که در وهله اول می تواند باعث پف شود. خواندن این مطلب را ادامه دهید تا در مورد شایع ترین دلایل ، به علاوه روش های مناسب برای به حداقل رساندن آنها آشنا شوید.

پف زیر چشم

علت پف زیر چشم

طبق گفته های کلینیک مایو ، کیسه ها یا پف زیر چشم یک مسئله عادی است که بسیاری از افراد با افزایش سن آن را تجربه می کنند. پوست اطراف چشم شما به طور کلی نازک تر از بقیه پوست شما است. بنابراین ، بیشتر مستعد بروز علائم پیری مانند کیسه های زیر چشم ، پوست های آویزان و لکه های تیره است. بافت ها و ماهیچه های اطراف چشم شما هرچه مسن تر می شوند ضعیف می شوند ، به این معنی که پوست ظریف در آن ناحیه می تواند در برابر چین و چروک های قابل مشاهده قابل لمس باشد. ولی این همه چیز نیست! با افزایش سن ، چربی اطراف چشم شما  می تواند باعث کیسه های زیر چشم شود.

دلایل دیگر کیسه ها و پف زیر چشم نیز می تواند به دلیل کمبود خواب تا پرخوری غذای شور باشد. البته از این نکته غافل نشویم که کیسه های زیر چشم هم می توانند ژنتیکی باشند. ممنون ، مامان و بابا!

درمان پف زیر چشم

البته که در مورد ژنتیک یا پیر شدن هیچ راه کاری وجود ندارد ، اما اکنون که از شایع ترین دلایل کیست زیر چشم مطلع شدید ، می توانید یاد بگیرید که چگونه به ظاهر آنها رسیدگی کنید. بسته به اینکه چه چیزی باعث ایجاد کیست های زیر چشم شما می شود ، سعی کنید برخی از نکات زیر را در سک زندگی خود بگنجانید تا به حداقل رساندن ظاهر کیست زیر چشم کمک کند.

1) روش خوابیدن صحیح

دکتر روسیو ریورا ، توصیه می کند که هنگام خوابیدن روی پشت خود ، سر خود را روی یک بالش با ارتفاع مناسب قرار دهید تا از حبس شدن مایعات که منجر به کیسه های زیر چشم می شوند ، جلوگیری کند.

2) خواب کافی و مناسب

می دانید که خواب کافی تاثیر بسزایی بر زیبایی ما انسانها بخصوص بانوان دارد. بنابراین توصیه می شود که هشت ساعت در شبانه روز را به خواب خود اختصاص دهید. سپس ، ببینید آیا این تغییر سبک زندگی در ظاهر کیست ها و پف زیر چشم شما ایجاد می کند یا خیر.

3) پاک کردن آرایش صورت قبل از خواب

اگر از کسانی هستید که با آرایش خود میخوابید ، وقت آن است که رفتار بد خود را اصلاح کنید. خوابیدن با آرایش چشم های سنگین می تواند منجر به پف کردن زیر چشم شود. حتما از ریموور های مناسب برای پا کردن آرایش خود استفاده کنید تا هر اثری از آرایش قبل از خواب برداشته شود.

پف زیر چشم

پف زیر چشم

4) استفاده از کرم چشم مناسب

آیا از کرم چشم مناسب استفاده می کنید؟ مهم است بدانید یک کرم چشم مناسب علاوه بر تأمین هیدراتاسیون ، باید به کاهش ظاهر پف زیر چشم کمک می کند. ریورا می گوید: نگهداری کرم چشم در یخچال می تواند به کاهش موقت ظاهر کیست های زیر چشم و دایره های تیره کمک کند. در هنگام سرماخوردگی ، کرمهای چشمی می توانند باعث انقباض عروق کوتاه مدت شوند (به معنای سفت شدن رگ های خونی) ، که می تواند برای کسانی که دارای چشم های پفی یا دایره های تیره هستند ، مفید باشد. هنگامی که شما آماده استفاده از کرم چشم خود هستید ، آن را از یخچال بیرون آورده و آن را با نوک انگشتان خود در نقاط کوچک اطراف چشم خود بمالید تا جذب شود.

5) قاشق سرد شده

چند قاشق فلزی را درون یخچال بگذارید تا به اندازه کافی خنک شود. هنگامی که به اندازه کافی وقت آزاد دارید، شاید زمانی که مشغول تماشای  سریال مورد علاقه خود هستید ، دو قاشق سرد را از یخچال بردارید و آنها را روی کیسه های زیر چشم خود قرار دهید. ین کار هم می تواند به برطرف کردن پف زیر چشم شما کمک کند.

6) از برش های خیار تازه استفاده کنید.

همه ما صحنه هایی از فیلم را دیده ایم که شامل فردی است که ماسک صورت روشن و رنگی را استفاده می کند، و با برش های خیار بر روی چشمانشان جفت شده است ، اما آیا واقعاً موثر است؟ همانطور که معلوم است ، بله! اگر به این فکر کنید ، منطقی است. احساس خنکی برش های خیار می تواند به کاهش چرک و چربی زیر چشم کمک کند. 

7) دم کرده بابونه سرد

ریورا می گوید شما می توانید یک کمپرس سرد ایجاد کنید تا به طور موقت در کاهش کیست های زیر چشم کمک کند. یک کیسه دم کرده بابونه را در یخچال قرار دهید تا خنک شود. بعد از سرد شدن ، کیسه را روی چشم خود قرار دهید . ترکیب دما و بابونه می تواند تسکین دهنده باشد و خاصیت خنک کننده موقت داشته باشد.

8) چشمان خود را از خورشید محافظت کنید

شما با ضد آفتاب پوست خود را از سر تا انگشت پوشش می دهید ، اما از نزدیک شدن SPF به چشم خود جلوگیری می کنید. ممکن است منطقی به نظر برسد ، زیرا نمی خواهید با سوزش چشم ها مواجه شوید. اما این امر نیاز شما به حفاظت از آفتاب در آن منطقه را نفی نمی کند.
علاوه بر این ، حتماً لوازم جانبی مناسبی را بپوشید. هنگامی که در معرض آفتاب هستید ، یک جفت عینک آفتابی بزرگ که محافظت اشعه ماوراء بنفش را با یک کلاه پهن پهن فراهم می کند ، استفاده کنید. علاوه بر دفاع در برابر آفتاب ، محافظت مناسب می تواند به جلوگیری از کیسه های زیر چشم کمک کند.

پف زیر چشم9) علائم غیر عادی خود را مدیریت کنید.

وقتی فصول تغییر می کنند ، بیدار شدن با چشمان خیس، خارش دار و پف کرده ، غیرمنطقی نیست. علت چیست؟ بله درست است، آلرژی. بدون شک می خواهید آلرژی خود را مدیریت کنید تا خود را از این تجربه ناخوشایند نجات دهید ، کنترل کردن آلرژی شما می تواند به کاهش کیست های زیر چشم شما کمک کند.

10) سبک زندگی صحیح انتخاب کنید.

یادتان می آید که گفتیم خوردن بیش از حد غذاهای شور می تواند علت کیسه های زیر چشم شما باشد؟ خوب ، مشخص است که کاهش مقدار نمک مصرف شده ممکن است به حداقل رساندن این کیسه ها کمک کند. سعی کنید  زندگی سالم داشته باشید تا پوست شما بتواند از این مزایا استفاده کند.

roonick

نویسنده roonick

More posts by roonick

ارسال نظر